PDR Kulübü

Farkında, Bilinçli, Aktif Bir Kulüp: PDR Kulübü!

2005’ten, kurulduğu tarihten bu yana, tam on bir yıldır, ülkemizde Psikolojik Danışma ve Rehberlik süreçlerinin, tıpkı hekimlik yahut öğretmenlik gibi, gerekli ve mecburi olduğunu vurgulayan PDR Kulübü; varlığını, özverili ve “farkında” üyeleri, yöneticileri ve destekçi danışmanlarına borçludur.

PDR Kulübü; sadece alan bazında çalışmalar yaparak sıradan bir kulüp olmak yerine, çeşitli sosyal farkındalık çalışmalarında yer alarak; bireysel farklılıkların ayrım doğurmaması gerektiğini savunan, aktif ve toplumcu bir kulüp olmak uğrunda, adalet ve etik değerleri merkez alarak çalışır. Bu bağlamda PDR Kulübü, 2015-2016 yönetim kurulu döneminde, kulüp danışmanı atamak gibi önemli kararları bile sadece yönetim kurulunca almaktansa kulübün tüm üyelerinin görüşlerine başvurmayı tercih eder. Zira bir kulüp, üyeleri ve onların görüş ve değerleri ile varlığını sürdürür.

MAÜ PDR Kulübü, “Psikoloji bilimi, psikiyatrik uygulamalar ve eğitimde psikolojik hizmetler sunan rehberlik ve psikolojik danışmanlık olguları, bir bütünün ayrılmaz üç temel parçasıdır.” görüşünü savunur. İdealist bir kulüp olarak PDR Kulübü, idelerin uygulanabilirliğinin somut delili olan çalışmaları ile varlığının gereğini yerine getirmek hususunda daima özveri ile çalıştı, çalışacak. Bu bağlamda kulübümüzün kapıları; yeni, aktif, dinamik ve idealist destekçilerine daima açıktır. Alanınız, bölümünüz ne olursa olsun bizim için önemli değil. Bizler, “ilgi”leri baz alarak üye kabul ediyoruz. Eğer siz de psikoloji biliminin eğitimle birleştiği noktada iyi bir şeyler yapmak istiyorsanız kulübümüz bunun için en doğru adrestir. Gelin ve görün!