Kariyer ve İş Kulübü

Kulüp olarak başlıca amaçlarımız

  • Okulumuz öğrencilerini kariyer imkânları konusunda bilgilendirmek,
  • Kariyer ve İş ile ilgili panel, seminer, söyleşiler düzenleyerek kariyer yapmış kişilerle öğrencileri buluşturmak,
  • Etkinlik, münazara, girişimcilik günleri, kariyer günleri gibi faaliyetler düzenleyerek öğrencileri bir araya getirmek ve paylaşım alanları yaratmak, kişisel gelişimlerine katkı sağlamak,
  • İş, kariyer ve yönetim kongrelerine katılmak, üniversitemizde benzer kongreler düzenlemektir.

Kulübümüzün en geniş kapsamlı etkinliği olan "Kariyer Günleri" her yıl birçok genel müdür ve alanında uzman kişilerin katılımıyla tüm fakültelerde hafta boyunca gerçekleşmektedir. Söyleşiler süresince katılımcılara farklı sektörleri ve lider şirketlerin sektöre ilişkin tutumunu anlatmayı hedefleyen etkinliğimizde, katılımcılar şirketlerin fuaye alanında açtıkları stantlar ile de sorularını sorma imkanı yakalamaktadır.

Bu doğrultuda, kulübümüz ve Mikam ile ortaklaşa düzenlediğimiz "Networking" temalı "7.Kariyer Günleri" etkinliğinde, alanında başarılı isimleri öğrenci arkadaşlarımızla bir araya getirdik.Bu kapsamda Anadolu Jet Genel Müdürü İbrahim Doğan ve Mudo CEO'su Barış Karakullukçu, Petgaz Genel Müdürü Cem Önce gibi önemli isimler bizlerleydi. Başarı hikayelerini, deneyimlerini ve başarılı bir kariyer için tavsiyelerini bizimle paylaştılar.

Bir diğer etkinlikte ise İş Mükemmeliyetçiliği Uzmanı İnan Acılıoğlu konuğumuzdu.Sayın Dekanımız ve hocalarımız ile dekanlıkta konuşmacımızı ağırladıktan sonra mühendislik amfisinde keyifli bir seminer gerçekleştirdik.